Menu

Energetyczny

Blog poświęcony wszystkiemu co warte uwagi w temacie szeroko pojętej energetyki.

Renault idzie za ciosem.. lewy sierpowy SUV

dosandelavega

Przed otwarciem Salonu Samochodowego w Paryżu w 2018 roku, Renault prezentuje prawdziwy ...... szok,

samochodem  stylizowanym na  SUVa-, niedrogim elektrycznym  i stylowym, stylowym jak diabli. W tym przypadku Renault K-ZE stanowi pierwszy krok dla większych   samochodów elektrycznych ze stajni Renaulta.
"Będąc pionierem i liderem w elektromobilnośći, Groupa Renault zaprezentowała Renault Renault K-ZE, nowy globalny segment A , pojazd elektryczny inspirowany na SUVa, zdolny do  pokonania 250 km na jednym ładowaniu. K-ZE charakteryzuje się uwodzicielskim, sportowym designem z agresywnymi  liniami i muskularną sylwetką,. Oprócz atrakcyjnego wyglądu, Renault K-ZE można łatwo ładować dzięki podwójnemu systemowi ładowania."

Jego zasięg wynoszący 250 km  (jak szacuje się na podstawie prognozy EPA na 120 mil) jest raczej rozczarowujący dla nowej generacji pojazdów elektrycznych, lecz niedobory w zasięgu może zostaną zrównoważone poprzez cenę auta.

Renault rozpocznie dystrybucje modelu K-ZE  w Chinach, choć nie podano jeszcze konkretnej daty kiedy model trafi do salonów. Później zobaczymy go w sprzedaży na  terenie Europie. Jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek będzie sprzedany w USA, choć istnieje prawdopodobieństwo, iż pojawi się pod logiem  Nissana lub Mitsubishi.

Z ulotek informacyjnych: 

" Groupa Renault ogłasza wprowadzenie nowych, niedrogich pojazdów elektrycznych i przedstawia wizję nowej elektromobilnośći.

Nowy model EV: globalny, niedrogi, elektryczny, Renault K-ZE wspiera ekspansję międzynarodową Groupy Renault i będzie pierwszym takim pojazdem   w Chinach.

Elektryzacja transportu: hybrydowe i plug-in Hybrydowe wersje Clio, Megane i Captur w Europie.

Paryż, Francja, 1 października 2018 r. - Prezes i dyrektor generalny koncernu Renault Carlos Ghosn ogłosił dziś dwa kroki naprzód w zakresie ciągłej elektryfikacji oferty Renault, zgodnie z planem strategicznym "Drive the Future": Nowy, niedrogi miejski samochód elektryczny w 2019 r. , Początek ekspansji w Chinach, oraz nowe  hybrydowe silniki w trzech popularnych samochodach naszej marki już  w roku 2020. 

 

Chiny są największym i najszybciej rozwijającym się rynkiem pojazdów elektrycznych, a Renault K-ZE będzie zatem pierwszym Renaultem  w Chinach. Zostanie on wyprodukowany lokalnie przez e-GT New Energy Automotive Co, Joint Venture z Dongfeng Motor Group tworzony w celu rozwoju i produkcji konkurencyjnych pojazdów elektrycznych na rynek chiński.

 

 

"Groupa Renault jest pionierem i liderem europejskim w dziedzinie pojazdów elektrycznych. Przedstawiamy model Renault K-ZE, niedrogi, miejski, inspirowany samochodami SUV model elektryczny, łączący w sobie najlepsze cechy Renault: nasze ciągły rozwój  w dziedzinie EV, nasze doświadczenie w zakresie niedrogich pojazdów i budowanie silnego zaufania do naszej marki ", powiedział Carlos Ghosn, prezes i dyrektor generalny Groupy Renault.

Renault potwierdził również, że planuje dalszą elektryfikację swojego asortymentu w ramach cyklu odświeżania produktu w roku 2020, oferując hybrydę  Clio  Megane i Captur, dając konsumentom możliwość korzystania z elektrycznych modeli, które znają i kochają. 

 

© Energetyczny
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci